Burak Cilasun

Burak Cilasun


Biraz da sevabı anlat be hoca!

25 Ağustos 2022 - 10:15


Öfke haliyle ilgili kullanılan "Adamı dinden imandan çıkarmak" sözü gerçek oldu.

Halil Konakçı isimli bir din görevlisi, son dönemde neredeyse her hafta bir talihli belirleyip dinden çıkarıyor. Müzik dinleyenler, espriye gülenler, daha neler neler...

Mesela neler diyor kendisi?

Dövme yaptırmak kanunen yasaklansın. Dövmecilerin dükkanı kapatılsın.

Allah bize hilafeti geri getirsin.

Cem Yılmaz'ı dinleyenin, alkış tutanın hepsinin imanı gitti.

Bunları dinleyip keyif alan, söyleyen, yazan dinden çıkmıştır. (Ferhat Göçer'in Cennet, Muazzez Abacı'nın Vurgun şarkısı gibi şarkılar için söylüyor)

Örnekler bitmez.

Be arkadaş!

Cem Yılmaz'a da gülerim, Muazzez Abacı ile de duygulanırım, ibadetim de Allah ile benim aramda kalsın. Şimdi beni dinden mi çıkaracaksın? 

Sevabı anlatmak, hoşgörüyü, tevazuyu, güzel ahlakı, haram yemeden helalinden kazanmayı anlatmak, dinin özünün bunlar olduğunu söylemek çok mu zor?

Bir kere de ağzınızdan dini kendine kalkan edinenlere karşı sözlerinizi duyalım.

Bir kere de tarikat yurtlarında ölen üniversiteli için konuştuğunuzu, 12 yaşında kolu kıyma makinesine giren çocuğun hakkını savunduğunuzu görelim.

Yahu bir kere çıkıp de ki hak dinimizin referansıyla açılmış bir yurtta çoluğu çocuğu taciz edenin, onlara tecavüz edenin
iki cihanda yüzü gülmesin. Bu cihanda yargıya, öbür cihanda Allah'a hesap versin!

Bir konuşmanızda da anlatın ki her kim dilinden Allah'ı düşürmüyor ama Allah'ın ayet-i kerimelerinden korkmadan kul hakkı yiyorsa iki cihanda da yargılanır, yargılanmalı.

Hatta biraz cesaretin varsa direkt isim verip "Cem Yılmaz" dediğin gibi, koştura koştura Gülşen'e dava açmayı bildiğin gibi, Allah'a şirk koşan "hocaların", Allah'ın adını yalnızca çıkarları için anıp, insanları aldatan politikacıların, isimlerini verip İslam dinine zarar verdiklerini söylesene Halil Hoca. 

Devlete bürokrat olup yetimin hakkıyla milyonluk makam arabalarına binenlere iki kelam et be hoca.

Yoksa Tahir Efendi gibi kendinden görmediğine "Kelp" demek kolay da, her Tahir'in karşısında bir de Nef'i olduğunu bilmek lazım.

Zira marifet karşı mahalleye sallamak değildir Halil Hoca. Marifet kendi kapının önünü süpürebilmektir.

Ha diyorsan ki benim derdim kapımın önünü süpürmek değil, çok izlenip popüler olmak;

O zaman vaaz videosu yerine TikTok öneririm.

Eminim orada da izlenirsiniz. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum